Účinkujúci 2021

 

foto_lavorovica_fest_2020_teater_komika.

TEÁTER KOMIKA

Ľudia, ľudkovia, dámy aj urodzené panstvo, len čujte: "Dáva sa na všeobecnú známosť, že divadlo prichádza k Vám. Ak si chcete pozrieť "PRÍBEH RYTIERA", ktorý hrajú, ráčte prísť bližšie, pretože začíname... ".
Jarmočné divadlo o rytierovi hľadajúcom to najobyčajnejšie ľudské šťastie. Putuje cestou-necestou až prichádza na zámok, kde býva krásna princezná. Jej priazeň si však musí získať svojim umom, ale i chrabrosťou a odvahou v rytierskom turnaji. A či to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.
Ako kedysi prichádzali na jarmoky komedianti baviť svoje obecenstvo, tak aj herci Teátra komika kočujú so svojím divadlom, ktoré si vezú na drevenej rikši z mesta do mesta, zo zámockých nádvorí na tradičné jarmoky či dobové rytierske slávnosti.
V predstavení dvoch potulných komediantov sa prelínajú prvky komediálneho divadla, kaukliarstva a ľahkej akrobacie. Herci Adrián Ohrádka a Roman Mihálka si dokážu získať divácku priazeň svojim žonglérstvom, interaktívnou hrou s divákom a nečakanými gagmi. Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/teaterkomika/

 


foto_lavorovica_fest_2020_slovak_tango.j

SLOVAK TANGO

SLOVAK TANGO tvoria mladí a študovaní hudobníci, ktorí sa zameriavajú na interpretáciu slovenskej populárnej piesne 30. až 50. rokov 20. storočia. Prinášajú poslucháčom slávne evergreeny slovenskej populárnej scény z dielní Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, či Jozef Kuchár a iní.  Skupina Slovak Tango pôsobí na slovenskej scéne už niekoľko rokov v zložení: Peter Račko (spev), Andrej Turčin (husle), František Kubiš (akordeón), René Bošeľa (viola, gitara, spev) a Milan Maťaš (kontrabas).

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/slovaktango/


foto_lavorovica_fest_2020_zbojna.jpg

ZBOJNÁ

Zbojná je partia mladých ľudí, ktorým učaroval folklór. Už niekoľko rokov, mu venujú všetok svoj voľný čas, a preto sa rozhodli venovať folklóru naplno. Obohatili ho o niekoľko modernejších prvkov, aby ich tvorba zaujala všetky vekové kategórie. Tak vznikla hudobná skupina Zbojná, ktorú založili začiatkom roka 2017. Tvoria ju najznámejšie slovenské heligonkárky sestry Bacmaňákové, jeden z najlepších heligonkárov na Slovensku Marián Šišovský, akordeonista a výborný spevák Daniel Smolka, Skvelý gitarista a spevák Peter Cvengroš a za bicími nástrojmi udáva rytmus Radoslav Skupeň. Spolu dávajú piesňam špecifické čaro a v ich podaní priam ožívajú. Ich spevom, hrou a temperamentom strhnú nejedného poslucháča. Prezentujú sa na rôznych festivaloch, folklórnych podujatiach, recepciách, plesoch, firemných akciách, heligonkárskych ale aj rôznych iných podujatiach.

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/zbojna/


foto_lavorovica_fest_2020_arzen.jpg

ARZÉN

Skupina ARZÉN je na slovenskej hudobnej scéne prítomna už tri desaťročia a v roku 2020 oslavuje svoje ťažko uveriteľné 37. narodeniny.
Hoci z pohľadu Arzénu tvorí žánrové gro spojenie rocku a folklóru, skupina má aj inú hudobnú tvár. Ide o vlastné rockové skladby s pôvodnými textami, ale aj textami iných autorov. Skupina sa tiež venuje zhudobňovaniu básní od slovenských autorov. Arzén Naďalej ostáva verný svojmu žánru. Okrem balád a štylizovaných terchovských skladieb v tvorbe skupiny možno počuť aj experimentovanie, rockový temperament s ľudovými prvkami alebo inštrumentálku.

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/arzen.terchova


foto_lavorovica_fest_2020_helenine_oci.j

HEĽENINE OČI

Kapela vznikla v roku 1999 v hlavnom meste sveta - v najrodnejšom Prešove. Kombináciou prvkov metalu, ska, reggae, folku a rocku sa vo svojich vystúpeniach plných energie a srandy kapela úspešne vyhýba žánrovému zaškatuľkovaniu. Niekoľko skladieb je v lokálnom prešovskom dialekte, tzv. „prešovčine“.
Výsledkom radosti z hrania živých koncertov je vášnivá, energická a neprestajne rastúca fanúšikovská základňa. Heľenine oči majú na konte tri albumy a niekoľko videoklipov. Po prvom albume „Impérium Lahodných chutí“ (2004) a druhom pod názvom „Tafasasamáš“ (2008), vydala kapela v roku 2013 tretí album „Mimozemšťanie“.
V roku 2017 uzrel svetlo sveta dvojalbum „Vajco“! Zoskupenie HO absolvovalo počas svojho doterajšieho pôsobenia množstvo festivalov a klubových koncertov po celom Slovensku, Českej Republike, Poľsku, Holandsku, Spojených štátoch, či Írsku.

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/helenineociofficial/


foto_lavorovica_fest_2020_kabat.jpg

KABÁT REVIVAL.SK

Formácia KABÁT REVIVAL.SK vznikla v roku 2005 a pochádza z mesta Vráble.  Jedna z najlepších revival kapiel na Slovensku. Koncertujú po Slovensku a Čechách a spev je na nerozoznanie od originálu. Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/kabatrevival.sk/


foto_lavorovica_fest_2020_dora.jpg

DORA

DORA je folk-rocková kapela z Nitry, ktorú tvoria profesionálni hudobníci. Hrajú ľudovky aranžované do rôznych žánrov ako napríklad rock, pop, metal, funk a mnoho ďalších subžánrov. Ich hudba spája tradičnú slovenskú ľudovú tvorbu s moderným duchom. Dokážu tak potešiť publikum všetkých vekových kategórií a hlavne priblížiť nezameniteľnú krásu slovenskej kultúry aj najmladším generáciám.
Na konte majú už dva albumy, kde im hosťovali aj Mirka Partlová a Kuko z Horkýže Slíže.

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/kapeladoraSK/


foto_lavorovica_fest_2020_just_one.jpg

JUST ONE! 

JUST ONE kapela z Topoľčian vznikla v roku 2018 rozpadnutím predošlého projektu NO ONE (2015).  Najzásadnejší rozdiel medzi týmito dvoma formáciami je, že v NO ONE vystupovali dvaja speváci, Vlado a Michelle, pričom v JUST ONE už spieva len speváčka Michelle. Tvorbou sa z pop-rocku začali zameriavať skôr na súčasný moderný rock/pop-punk s prvkami rôznych iných žánrov. S predošlým názvom NO ONE stihli nahrať jeden album: ,,No.01" (1.1.2017) Práve na ňom sa nachádza aj pieseň "Na chvíľu", ktorú kapela naďalej hráva v upravenej verzii. Aktuálne kapela JUST ONE pracuje na druhom albume.  

Všetky novinky sa dozviete na ich Facebookovej stránke https://www.facebook.com/kapelajustone/